Návod na použití

Jak používat IPL epilátor?

Před použitím: Oholte si místo, na kterém chcete použít IPL epilátor. Kůži mějte čistou, suchou a bez krému.

IPL epilátor funguje tak, že se soustřeďuje a zasahuje tmavé pigmenty (kořínky chloupků těsně pod kůží). Pokud by byly chloupky (tmavý pigment) neoholené, mohl by vás epilátor štípat. Nestrhávejte chloupky před použitím voskovými pásky apod., vytrhli byste i kořínek chloupku a epilátor by pak neměl co zasáhnout.

 

 

  1. Zapojte přiložený kabel do epilátoru a do zásuvky, stiskněte dlouze tlačítko, čímž zapnete obrazovku. Obrazovka Vám zobrazí počet záblesků k dispozici a nastavení intenzity.
  2. Nastavte si intenzitu stisknutím tlačítka. Doporučujeme vždy zprvu nechat na prvním stupni (nejnižší intenzita) a případně pak postupně zvyšovat na vyšší intenzitu (opět stisknutím tlačítka). Takto zjistíte, jaká úroveň Vám nejvíce vyhovuje. Čím vyšší nastavená intenzita, tím větší účinnost. Pokud máte citlivou pokožku, vysoká úroveň vám nemusí vyhovovat (může to trochu štípat), doporučujeme nižší.
  3. Nasaďte si přiložené ochranné brýle. Brýle chrání Vaše oči od intenzivního světla IPL (intense pulsed light, neboli intenzivní pulzující světlo).
  4. Přiložte epilátor kolmo ke kůži, přičemž se automaticky spustí záblesk.
  5. Postupujte dále, vždy mírně nadzvedněte a přikládejte opakovaně na kůži (např. při ošetření nohou začněte dole u kotníku a každým přiložením  posuňte epilátor směrem nahoru). Nepoužívejte opakovaně na jednom místě, epilátor posouvejte dále.
  6. Po ošetření vypněte přístroj opět dlouhým stisknutím tlačítka (pokud ale zapomenete, nic se neděje, epilátor se automaticky vypne po 5ti minutách nepoužívání). Po ošetření doporučujeme použít neparfémovaný hydratační krém a vyvarovat se 24h opalování (případně použít opalovací krém).

 

 

Poznámka: Proceduru opakujte jednou týdně (ne více). Holit se samozřejmě  můžete i mezi procedurami.

 

 

Upozornění: Ve vzácných případech může být pokožka po použití svědivá či suchá, není to důvod k obavám, velmi  brzy to odezní. V opačném případě, či při jiných obtížích se obraťte na svého lékaře/dermatologa.