Časté otázky - IPL epilátor

Jak dlouho trvá, než uvidím výsledky?

 

Výsledky by měly začít být znatelné po cca 5 ti použitích, tedy asi po 5ti týdnech. Čím déle epilátor používáte, tím lepší jsou výsledky. V jednotlivých případech se ale výsledky mohou lišit.

 

Bolí to?

Ne, použití je zcela bezbolestné.

 

Jaký je rozdíl mezi IPL a laserovou technologií?

Hlavní rozdíl spočívá v ceně a pohodlí. Cena jednoho laserového ošetření se běžně pohybuje okolo 6000 Kč, s tím že se musí aplikovat podobně jako IPL vícekrát, než se dostaví výsledek (cca 6x, tzn. 6x6000kč= 36 000 Kč), IPL epilátory jsou cenově mnohem dostupnější, náš je i vysoce kvalitní. Laserové ošetření lze praktikovat pouze v salonu, IPL ošetření lze jednoduše praktikovat z pohodlí domova.

 

Jak to vůbec funguje?

IPL (intense pulse light, neboli intenzivní pulzní světlo) se soustřeďuje na tmavé pigmenty (chloupky) které hřejivé světlo ničí a zpomaluje tím růst. Pro podrobný popis použití, čtěte zde.

 

Je to pro každého?

Úplně ne. Tím že se IPL zaměřuje na tmavé pigmenty (tmavé chloupky), tato metoda bohužel není vhodná pro světlé chloupky, včetně zrzavých nebo šedých. IPL funguje nejlépe při kontrastu mezi kůží a chloupky (světlá kůže, tmavé chloupky) a z toho důvodu také není vhodná pro velice tmavé barvy kůže (hnědé až černé).

 

A co těhotné či kojící ženy? Mohou používat?

Pro těhotné či kojící ženy se tento typ epilace nedoporučuje, jelikož tento způsob na těhotných ženách nebyl nikdy testován.

 

Lze použít všude?

Zkrátka ano. Existují ale pochopitelné výjimky kde nelze použít jako na otevřených ranách, jizvách, či na spálené kůži. Na tmavé kůži kde je třeba tetování, pigmentové skvrny také nelze použít (kvůli nízkému kontrastu mezi kůží a chloupky). Oblasti okolo očí se také vyhýbejte. 

 

Takže na tetování ne?

Bohužel, na tetovaných místech IPL epilátor nelze použít.

 

Budu muset něco dokupovat?

Ne. Na rozdíl od jiných depilačních a epilačních pomůcek, IPL epilátor je jednorázová koupě. IPLove se navíc může pyšnit necelým milionem záblesků! To znamená, že vám zaručeně nikdy nevyprší a nemusíte s ním nikdy šetřit! Můžete ho klidně i půjčovat kamarádkám! 

 

Jaké depilační/epilační metody mohu praktikovat mezi ošetřeními? 

Mezi ošetřeními byste se měli pouze holit. Rozhodně nedoporučujeme nepoužívat voskování, vytrhávání ani epilaci, protože tyto metody odstraňování chloupků odstraní celý kořen, což zabrání funkčnosti epilátoru.

 

Mohu používat před/ po opalováním?

Pokud jste se opalovala, doporučujeme, abyste před použitím svého epilátoru počkala 2 týdny. Po epilaci doporučujeme počkat alespoň 48 hodin, než se půjdete opalovat. Při používání epilátoru by také nemělo být na pokožce umělé opálení.