Top 5 výhod obličejových masaží s pomocí nefritových válečků

O nefritových válečcích se píše již i ve Vogue.

 Proč? Představte si situaci, ve které si přejete na někoho zapůsobit. Nová práce, první schůzka, důležité setkání…

Víte podle čeho si člověk vytvoří první dojem? V hlavní roli je váš obličej, pak teprve přichází na řadu dojem celkový (energie se kterou vstoupíte do místnosti, vaše držení těla, váš parfém…).

Co uděláte vy, když ráno vstanete? Podíváte se prvně do zrcadla? Váš obličej si určitě zasluhuje vaši pozornost a láskyplnou péči. Používáte krémy, masky a chodíte na kosmetiku, ale přála byste si viditelnější výsledky? Zjistila jste, že dražší krémy je nepřinesly? Jste pro přirozenou krásu bez zásahů plastických chirurgů?

Pak je na čase objevit kouzlo obličejových minerálních válečků. Tyto válečky z minerálních kamenů se používají jako nástroj krásy v Asii již mnoha století a nyní zažívají obrovský "boom" i v Česku a to z dobrých důvodu. Pojďme si vypsat top 5 důvodů, proč začít s používáním této úžasné pomůcky.

  

1. Relaxace/Anti-stresové účinky

Obličejová masáž pomocí minerálních kamenů formou válečků či masážního nože (nejlépe v kombinaci) je velmi příjemná a má blahodárné účinky na pleť. Navíc pomáhá uvolňovat stres. Její antistresový účinek byl prokázaný v zajímavé studii zaměřené na účinky obličejových masáží, kterou najdete zde. Máte chuť si v dnešní hektické době dopřát chvilku blahodárné relaxace? Zasloužíte si to.

 

2. Prokrvení/Omlazující účinky

Masáž obličejových svalů podporuje prokrvení pleti a zvyšuje její elasticitu, což má za následek omlazující účinky. Je to výborná preventivní péče vrásek, navíc některé drobnější vrásky dokáže mírně vyhladit.  

 

3. Redukce otoků

Minerální kameny jsou přirozeně chladné na dotek, proto při masáži (nejlépe hned ráno) vám pomohou vyhladit oteklý obličej, včetně nafouklých očních víček, dvojí brady apod. Dáte-li váleček či masážní nůž na minutku do mrazáku, efektivitu ještě zvýšíte. 

 

4. Pomoc při akné

Nefritový váleček díky své chladnosti dokáže také stahovat póry pleti a proto dlouhodobě (v kombinaci s dalšími kosmetickými přípravky) jej můžete úspěšně použít při projevech akné.

 

5. Pomůcka pro zvýšení efektivity masky/krémů

Pomocí válečku může také zvýšit účinnost krémů a masek. Uděláte to jednoduše tak, že váleček nahřejete rukou a pak jím zapracujete svůj oblíbený krém do pokožky. Stejný způsob se osvědčil u látkové pleťové masky.

 

Minerální válečky jsou v mnoha směrech prospěšné nejen vnější kráse ale přispívají také duševnímu klidu, odpočinku a zasloužené relaxaci. Jakmile začnete tuto pomůcku používat, nebudete chtít přestat. Tyto válečky jsou finančně nenáročné a nejsou módní záležitostí. Přesto nebo možná právě proto můžete být jejich účinky na vaši pleť příjemně překvapena. Zařadíte-li je do svého denního rituálu, vaše pleť se rozzáří a rozkvete do přirozené krásy. Tak neváhejte a pořiďte si ho zde.

 

Zdroje: 

https://www.dama.cz/clanek/masazni-valecek-na-oblicej-jake-vyhody-vam-poskytne-face-roller#part=5

https://www.rehabilitace.info/zdravotni/masaz-obliceje-a-oci-navod-jak-na-to/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19129675/

Zanechat komentář

Pamatujte všechny komentáře musí být před zveřejněním schváleny